Statystyki drużyny

Aktualności

Co by było, gdyby ...?

• autor: A, 2015-04-16 07:28

Środowy turniej w Stalowej Woli daje nam wiele przemyśleń na przyszłość, ale nie znamy odpowiedzi na najważniejsze pytanie:

Co by było, gdyby były rzuty karne z Mielcem?

.............. więcej i Galeria w rozwinięciu newsa ..............

W Finale Wojewódzkim Pucharu Tymbarku udział wzięło 20 zespołów (w kategorii wiekowej U-12, graliśmy rywalizując w roczniku 2003). Zgodnie z ustaleniami do drugiej fazy awansować miały zwycięskie zespoły z grup i dwa najlepsze z drugich miejsc. Zagraliśmy w grupie F z UKS Lesko i SP 1 Sanok. Mecze rozgrywano 2x10 minut.

UKS Lesko - SP 1 Sanok 0:3,

UKS Lesko - SPMS Resovia 0:6 (bramki: Oliwier Tarczyński-2, Jakub Maćkowiak, Wojciech Kozak, Szymon Bednarz, Radosław Bąk)

Zagraliśmy właściwie mecz do jednej bramki w którym tylko rozmiar zwycięstwa był pod znakiem zapytania.

SP 1 Sanok-SPMS Resovia 2:2 (Jakub Maćkowiak, Szymon Bednarz)

W tym meczu do awansu z pierwszego miejsca z grupy potrzebowaliśmy remisu. Zagraliśmy o zwycięstwo i prowadziliśmy 2:0 po strzałach z lewej strony boiska. Najpierw przymierzył Maćko i podwyższył Bedi. Po przerwie ruszyli do ataków sanoczanie. Na minutę przed końcem wyrównali i przy 2:2 mieli jeszcze okazję ale Pondi obronił niczym Iker. Awansowaliśmy z pierwszego miejsca, Sanok awansował jako drugi z grupy.

Kolejnym punktem zawodów było losowanie ćwierćfinałów. Niestety nie mogliśmy trafić gorzej. Wylosowaliśmy SMS Mielec.

SMS Mielec- SPMS Resovia 1:0

Cały zespół przeciwnika tworzyli zawodnicy mieleckiego SMS grający w Stali w roczniku 2003. Ogólnie przez 20 minut meczu dzielnie broniliśmy się. Po nerwowym początku z każdą kolejną minutą nabieraliśmy pewności i częściej przedostawaliśmy się z atakami na pole karne mielczan. Mieliśmy dobrą pozycję strzelecką ale Sikor zbyt długo zwlekał i został przyblokowany przy próbie strzału. W ostatniej minucie meczu doszło do kuriozalnej sytuacji która zapewne na długo pozostanie w naszej pamięci. Po wybiciu przez zawodnika z Mielca górna piłka zmierzała w kierunku naszego pola karnego. Pierwszy ruszył Bąku i zastawiał się przed biegnącym za nim i faulującym go zawodnikiem przeciwnika. Sędzia miał 3-4 sekundy na zagwizdanie faulu na Radku, piłka w tym czasie dwukrotnie kozłowała i bliżej niej był faulowany nasz zawodnik. Niestety w końcowej fazie akcji obaj upadli a sędzia ku zdziwieniu wszystkich- podyktował rzut wolny z linii pola karnego. Przeciwnicy wykorzystali swoją szansę strzałem z wolnego a pan sędzia pozwolił jeszcze rozpocząć od środka.

Zabrakło nam kilku sekund i zabrakło trochę odwagi sędziemu aby po meczu przyznać się do błędu.

Nie wiemy co by było gdyby, były rzuty karne z Mielcem?

Może wygralibyśmy ..................

Wiemy, że SMS Mielec w półfinale wygrał ze Stalową Wolą 3:0!!!

Wiemy, że w finale SMS Mielec wygrał z SP 2 Dębica 9:0!!!!!!!!!

Mielczanie w nagrodę pojadą na Ogólnopolski Finał Pucharu Tymbarku do Warszawy. Finałowe mecze zostaną rozegrane w dniach 30.04-02.05.2015 na Stadionie Narodowym a po nich wszyscy uczestnicy obejrzą Finał Pucharu Polski: Legia Warszawa- Lech Poznań.

A my? Cóż możemy żałować, że ten dobry organizacyjnie i sportowo turniej tak pechowo dla nas zakończył się. Już sam awans na Finał Wojewódzki był dla nas sukcesem i pokazaliśmy w Stalowej Woli, że z powodzeniem rywalizować możemy ze starszymi rocznikami.

Na wielkie brawa zasłużyli: Pondi, Czeki, Bąku, Bedi, Lindziak, Wojtek, Sikor, Tarcza, Zawcio i Maćko.